17 lutego, czyli Światowy Dzień Kota. W Polsce obchodzony jest już po raz ósmy

17 lutego jest dla wszystkich prawdziwych internautów bardzo ważnym świętem. To Światowy Dzień Kota! Wszyscy wiedzą, że koty rządzą internetem, dlatego właśnie dziś możemy spodziewać się zobaczyć jeszcze większej niż zwykle liczby zdjęć i filmów przedstawiających te urocze czworonogi.

Koty to zwierzęta, które po prostu opanowały internet. W sieciach społecznościowych i serwisach wideo można znaleźć miliony fotografii i setki godzin materiałów filmowych przedstawiających te stworzenia w najróżniejszych sytuacjach. Nic dziwnego, że internauci tak ochoczo podchodzą do obchodzenia święta, które wypada 17 lutego.

17 lutego, czyli Światowy Dzień Kota. W Polsce obchodzony jest już po raz ósmy

Światowy Dzień Kota obchodzony jest w Polsce po raz ósmy, a jego największym orędownikiem jest Wojciech Albert Kurkowski. To autor akcji "Rasowce-Dachowcom" zajmującej się charytatywną działalnością na rzecz kotów. Sama tradycja przybyła do nas z Włoch, a celem tego święta jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu ludzi oraz przypominanie o konieczności pomocy zwierzętom nie mającym domu.

Zobacz również:

  • Żabka na wojnie z instagramerką
  • Nowe obostrzenia już od soboty. Sprawdź, co przemilczał premier

Wiele kotów zdobyło sławę i nieśmiertelność w postaci internetowych memów. Dziś chyba najbardziej znanym i rozpoznawalnym z nich jest wiecznie niezadowolony z życia Grumpy Cat mający, bagatela, 3 miliony fanów na Facebooku. Warto też zajrzeć na kanał w serwisie YouTube o nazwie Simon's Cat. Z pewnością każdy posiadacz kota dostrzeże w umieszczonych tam animacjach przedstawione w humorystyczny sposób sytuacje, które zdarzają mu się codziennie.

17 lutego, czyli Światowy Dzień Kota. W Polsce obchodzony jest już po raz ósmy

Warto też przypomnieć primaaprilisowy żart twórców usuwającego reklamy dodatku do przeglądarek o nazwie AdBlock. Zamiast wycinać reklamy zamieniano jest właśnie na... najróżniejsze zdjęcia kotów.