17 żartów Google'a

Google ułatwia nam wszystkim życie dzięki świetnej wyszukiwarce, ale czy wiedzieliście, że oferuje też najróżniejsze mało poważne dodatki, żarciki i inne głupstwa? Strony Google'a pełne są ukrytych dowcipów, programistycznych kawałów i innych treści, dzięki którym i na wyjątkowo trudnym rynku WWW jest miejsce na luz. Podobne zestawienia ciekawostek Google'a cieszą się sporą popularnością, gdy więc usłyszeliśmy o ukrytych pluszowych misiach, serwisie Google Romans czy potworze z Loch Ness, postanowiliśmy to sprawdzić. Większość pogłosek okazała się prawdą. Zresztą, zobaczcie sami...

Oficjalna gra Wielkanocna

Znaleźć jajko wielkanocne jest łatwo, ale trudniej je złapać. Google udostępniło grę zręcznościową Google Easter, w której sterujemy królikiem, a jego zadaniem jest złapanie jajek, które ułożą napis GOOGLE. Dla zwycięzców nie przewidziano, niestety, czekoladowych jajek.

17 żartów Google'a

Google Easter

Coś strasznego o 3 nad ranem

Możesz wybrać się do Szkocji nad jezioro Loch Ness, by poszukać legendarnego potwora. Jeśli jednak wolisz oglądać go z domowego zacisza nad ranem, ustaw budzik na 3:14 i otwórz w przeglądarce spersonalizowaną witrynę iGoogle'a z uaktywnionym motywem Beach. Dokładnie o tej porze Nessie wynurza się na 60 sekund, bierze głęboki oddech i ponownie zanurza w ciemnych wodach jeziora. Dlaczego o tej właśnie godzinie? Programiści opowiadają sobie, że Google postanowiło w ten sposób uczcić liczbę pi. Na innych stronach iGoogle'a z motywami znajdziemy jajka wielkanocne, zorzę polarną i UFO nad miastem .

17 żartów Google'a

Nessie w iGoogle