(18+) Reklama ESET Nod32 Antywirus - żart czy marketing?

Na jednej z polskich stron poświęconych produktom ESET można znaleźć kontrowersyjną reklamę oprogramowania antywirusowego ESET Nod32 Antywirus. Animacja w dwie minuty prezentuje m.in. sceny seksu oraz mutację kobiety w kraba, która następnie za pomocą monstrualnych szczypiec ucina kończyny użytkownikowi Mac OS X. Zbyt brutalne? Może, dlatego polski dystrybutor oficjalnie dystansuje się wobec materiału. Uwaga - artykuł tylko dla osób pełnoletnich.

(18+) Reklama ESET Nod32 Antywirus - żart czy marketing?

W serwisie wykop.pl promowana jest animacja, która przedstawia bardzo brutalną reklamę oprogramowania antywirusowego ESET Nod32 Antywirus. Materiał prezentuje użytkownika Mac OS X korzystającego z systemowego antywirusa oraz fana Windowsa, który chroni swój komputer za pomocą ESET Nod32. Następnie obserwujemy kolejno sceny epatujące seksem, brutalną śmiercią oraz końcowym hasłem reklamowym ESET Nod32 - "inteligentna ochrona o wysokiej szybkości działania". Osoby pełnoletnie mogą obejrzeć materiał na stronie eset-nod32.com.pl/nod.swf.

(18+) Reklama ESET Nod32 Antywirus - żart czy marketing?

Film szybko zdobył uznanie użytkowników serwisu wykop i aktualnie trafił do 10 najpopularniejszych materiałów oglądanych w ostatnich dniach. Wśród internautów pojawiło się jednak pytanie: "czy firma nie przesadziła z materiałem marketingowym?".

O komentarz w sprawie postanowiliśmy zapytać głównych zainteresowanych - firmę Dagma zajmującą się m.in. dystrybucją i promocją oprogramowania ESET w Polsce. Krzysztof Cekała z firmy DAGMA powiedział nam w

ESET NOD32 Antivirus do pobrania

Czy NOD32 jest faktycznie tak szybki? Przekonasz się pobierając 30-dniową wersję programu: ESET NOD32 Antivirus 4.0.437 (32-bit).

rozmowie telefonicznej, że animacja na pewno nie jest związana z oficjalnymi kanałami reklamowymi oprogramowania ESET. Dodał również, że wskazany materiał krąży w Sieci już od kilku miesięcy i - co wskazują napisy końcowe - został przygotowany prawdopodobnie dla żartu, przez nieokreśloną grupę Rosji.

Skąd zatem adres eset-nod32.com.pl w adresie do materiału? Przedstawiciel firmy Dagma stwierdził, że strona na pewno nie należy do ESET.

(18+) Reklama ESET Nod32 Antywirus - żart czy marketing?

Anna Piechocka, dyrektor biura bezpieczeństwa IT w firmie DAGMA, powiedziała dla PC World: "Animacja nie jest materiałem promocyjnym firmy ESET. To internetowy żart, który dzięki kontrowersyjnym treściom bardzo szybko zyskał popularność w sieci, trafiając w gusta wybranej grupy użytkowników.

Z materiału skorzystała niezależna firma, która skopiowała plik krążący w sieci i umieściła go na swojej stronie internetowej www.eset-nod32.com.pl - strona ta nie jest własnością firmy ESET. DAGMA zwróciła się już do właściciela serwisu z prośbą o usunięcie animacji ze strony. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że jedyną oficjalną polską witryną firmy ESET jest www.eset.pl.".

Aktualizacja: 04 września 2009 16:31

Materiał został zaktualizowany o wypowiedź pani Anny Piechockiej, dyrektora biura bezpieczeństwa IT w firmie DAGMA.