18-cali LCD z wyższej półki

Na polski rynek trafił nowy monitor LCD z ekranem o przekątnej 18,1 cala - Mitsubishi E85LCD. Do niedawna w rodzimych sklepach można było kupić jedynie kineskopowe modele tej firmy.

18-cali LCD z wyższej półki

Mitsubishi E85LCD posiada ekran o aktywnej powierzchni 360 x 290 mm, co daje przekątną 18,1 cala - zbliżoną do standardowych, 21-calowych monitorów CRT. Matryca TFT z technologią IPS gwarantuje szeroki kąt widzenia - 160 stopni w poziomie, jak i w pionie. Wielkość plamki to 0,28 mm. Maksymalna, natywna rozdzielczość pracy wynosi 1280 x 1024 przy odświeżaniu 60 Hz. Kontrast ma współczynnik 350:1, a jasność 200 cd/m2. Na uwagę zasługuje krótki czas reakcji matrycy - zaledwie 10 ms na wygaszenie piksela i 20 ms na ponowne zapalenie. Dzięki temu nawet podczas oglądania dynamicznych animacji użytkownicy nie powinni zaobserwować efektu smużenia. E85LCD został wyposażony w 6-osiowy system regulacji kolorów OmniColor. Atutem jest też zgodność monitora ze standardem sRGB.

Monitor wyposażono w dwa analogowe porty VGA. Zarządzanie sprzętem ułatwia oparty na protokole DDC/CI system NaViSet, który daje użytkownikowi dostęp do regulacji wszystkich parametrów z poziomu systemu Windows. Dostępna jest też wersja NaViSet Administrator, przeznaczona dla monitorów pracujących w sieciach.

Mitsubishi E85LCD posiada odłączaną podstawę, dzięki czemu może być podwieszany na wszystkich konstrukcjach zgodnych ze standardem VESA. Opcjonalnie dostępna jest przystawka z głośnikami (2 x 1W) i wyjściem słuchawkowym. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją producenta realizowaną w systemie door-to-door. Cena to 3 759 zł (sugerowana cena detaliczna netto).