18 cali ekranu z SGI

Silicon Graphics zaprezentowała następcę dotychczasowego modelu wyświetlacza LCD 1600SW, ekran LCD F180 o przekątnej obrazu 18,1 cali.

Firma Silicon Graphics poinformowała, że w najbliższym czasie wprowadzi do sprzedaży nowy wyświetlacz LCD F180 o przekątnej obrazu 18,1 cali, który ma zastąpić model 1600SW.

Dzięki zastosowanej przy produkcji nowatorskiej technologii AIPS ('Advanced In-Plane Switching') osiągnięto znacznie lepszy kontrast, jasność oraz dokładniejsze odwzorowanie kolorów niż w poprzednich modelach.

F180 umożliwia pracę z nominalną rozdzielczością 1280 x 1024 co, jak podkreślają przedstawiciele z SGI, z pewnością okaże się korzystnym parametrem dla profesjonalnych grafików czy osób zajmujących się składem DTP, a ponadto wyposażony został w dwa rodzaje wejść: standardowe VGA oraz cyfrowe wejście DVI-I. Kolejną charakterystyczną cechą nowego panelu jest jego zapotrzebowanie na energię, które zgodnie z informacjami podanymi przez producenta nie przekracza 75 W prądu czyli ponad połowy tego co w przypadku 21 calowego monitora CRT. Model F180 jest kompatybilny ze wszystkimi dotychczasowymi stacjami roboczymi SGI oraz może współpracować z komputerami PC i Macintosh (użytkownicy PowerMaców dysponujący złączem VGA i ADC mogą za niewielką opłatą dokupić przejściówkę ADC to DVI).Termin wprowadzenia do sprzedaży nowego wyświetlacza został ustalony na koniec lipca, a jego cena wynosi 1495 USD.

www.sgi.com


Zobacz również