180 uczestników FotoMaratonu GP

Konkurs fotograficzny w ramach I FotoMaratonu GP, który odbył się w miniony weekend na warszawskich Polach Mokotowskich, wyłonił 3 fotografów-amatorów, których zdjęcia najbardziej ujęły jury konkursu. Dziś prezentujemy zwycięskie prace.

Paweł Goliasz - 1. miejsce w kategorii "Portret"

Paweł Goliasz - 1. miejsce w kategorii "Portret"

W kategorii "Portret" zwyciężył Paweł Goliasz; pozostali wyróżnieni to Krzysztof Kozłowski i Olgierd Olejarczyk. W kategorii "Czas wolny" zwycięzcą okazał się Łukasz Naporski, a jury wyróżniło także Bartosza Duszczyka i Dorotę Wysoką. W kategorii "Tereny zielone - przyroda" triumfował Janusz Tepper (wyróżnienia przyznano także Paulinie Czernek i Justynie A. Kastyak).

Nagrodę publiczności otrzymał Artur Roguski. W konkursie wzięło udział ogółem 180 fotografów-amatorów.

Jury, w którego skład weszli członkowie Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich pod przewodnictwem Stefana Zubczewskiego, wręczyło wyróżnionym w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe - m.in. aparaty cyfrowe i drukarki fotograficzne. Dodatkowo, Paweł Goliasz otrzymał nagrodę Grand Prix - czteromiesięczny kurs fotograficzny w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Goście FotoMaratonu mogli także obejrzeć wyścigi zdalnie sterowanych modeli czy pokazy sceniczne oraz wziąć udział w quizach ze znajomości zagadnień związanych z fotografią. Organizatorzy umożliwili także wzięcie udziału w bezpłatnych warsztatach i pokazach prowadzonych przez pracowników Warszawskiej Szkoły Fotografii.


Zobacz również