19 cali, podświetlenie LED i 13,3 mm grubości, czyli monitor Made in China

Chińska firma Diguang International Development Co., Ltd. wprowadziła na rynek nowy monitor LCD. Wyposażone w 19-calowy ekran oraz podświetlenie diodami LED urządzenie wyróżnia się niewielką grubością.

Najnowszy produkt firmy Diguang International nosi oznaczenie A1901 i oferuje do dyspozycji użytkowników 19-calowy ekran LCD (1440 x 900 pikseli), który wykorzystuje podświetlenie diodami LED. Urządzenie potrafi wyświetlić obraz (jest on widoczny zarówno w pionie jak i poziomie pod maksymalnym kątem 160 stopni; stosunkowo niskie kąty świadczą o tym, że zastosowana matryca (jej czas odpowiedzi to 2 milisekundy GTG) została wykonana najprawdopodobniej w technologii TN), którego jasność oraz dynamiczny współczynnik kontrastu wynoszą, odpowiednio, 350 cd/m2 i 100000:1 (wartości deklarowane).

19 cali, podświetlenie LED i 13,3 mm grubości, czyli monitor Made in China

Diguang A1901

Producent zwraca szczególnie uwagę na następujące cechy:

- niewielka grubość wynosząca 13,3 mm

- niska waga na poziomie 2,5 kg

- niski pobór mocy (20 W)

- dłuższa żywotność oraz lepsza jakość wyświetlanego obrazu w porównaniu do monitorów korzystających z standardowego podświetlenia CCFL.

Warto na koniec wspomnieć, że nowy LCD pozwala na podłączenie do komputera za pomocą trzech różnych interfejsów - analogowego D-Sub lub cyfrowych DVI i HDMI.

Niestety cena urządzenia nie została podana.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - monitory LCD.