19-calowy notebook od Samsunga

Koncern Samsung zamierza zaprezentować na targach IFA 2005 w Berlinie nowy model notebooka - M90 - wyposażony w... 19-calowy wyświetlacz LCD. Ciekawostką jest fakt, iż wyświetlacz można odłączyć i wykorzystać np. jako monitor komputera stacjonarnego.

Samsung M90 (fot: Gizmag.co.uk)

Samsung M90 (fot: Gizmag.co.uk)

Firma nie podała na razie specyfikacji urządzenia - można jednak przypuszczać, że podobnie jak poprzedni model z serii (M70), jest ono wyposażone w platformę Centrino oraz układ graficzny ATI Mobility Radeon.

Więcej wiadomo o samym wyświetlaczu - charakteryzuje się on rozdzielczością 1680 x 1050 pikseli, kontrastem 600:1 oraz jasnością 280 cd/m2. Można go odłączyć od komputera - dzięki temu użytkownik może wykorzystać go jako monitor w innym komputerze (wyświetlacz wyposażono w złącze DVI).

Co ciekawe, mimo zastosowania większego wyświetlacza, nie zmieniła się waga komputera - model M90 waży dokładnie tyle samo, co 17-calowy M70 (ok. 3 kg).

Komputer zostanie oficjalne zaprezentowany na rozpoczynających się 2. września targach IFA 2005 w Berlinie, zaś w sprzedaży ma pojawić się w październiku. Cena na razie nie jest znana.


Zobacz również