1920 Bitwa Warszawska - LG wspiera pierwszy polski film 3D

LG wpadło na świetny pomysł promocji technologii 3D w Polsce - koreański koncern został mecenasem pierwszego polskiej produkcji 3D - filmu 1920 Bitwa Warszawska w reżyserii Jerzego Hoffmana.

1920 Bitwa Warszawska 3D

1920 Bitwa Warszawska pojawi się w kinach już 30 września. To będzie wyjątkowy film nie tylko ze względu na podejmowany temat (Cud nad Wisłą), ale także formę - to pierwszy polski film w 3D w historii.

1920 Bitwa Warszawska - LG wspiera pierwszy polski film 3D

1920 Bitwa Warszawska 3D twarze

Twórca Helikoptera w ogniu kręci Bitwę warszawską w 3D

Sławomir Idziak, słynny polski operator filmowy, który za zdjęcia w filmie Helikopter w ogniu Ridley’a Scotta został nagrodzony nominacją do Oscara jest autorem zdjęć do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana. To jeden z najlepszych operatorów kamery na świecie - nakręcił też wcześniej wspaniałe zdjęcia do tak wysmakowanych wizualnie filmów Krzysztofa Kieślowskiego jak Podwójne Życie Weroniki, Trzy kolory Niebieski i Krótki film o zabijaniu.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
1920 Bitwa Warszawska - LG wspiera pierwszy polski film 3D

Helikopter w ogniu

- Decyzja o nakręceniu filmu w 3D była podyktowana zarówno możliwościami zwielokrotnienia kinowych przeżyć, jak i stale rosnącym zainteresowaniem technologią 3D w Polsce. Sukcesy kasowe takich produkcji jak Avatar czy Piraci z Karaibów na Nieznanych Wodach są tego najlepszym przykładem - powiedział Sławomir Idziak, twórca zdjęć do filmu.

1920 Bitwa Warszawska - LG wspiera pierwszy polski film 3D

Sławomir Idziak

LG Cinema 3D na planie filmu Hoffmana

LG udostępniło filmowcom podczas produkcji m.in. telewizory z serii LG Cinema 3D wykorzystujące technologię polaryzacyjną (pasywne 3D). Twórcy mogli na żywo oglądać, jak nagrane sceny wyglądają w 3D. Filmowcy podobno wybrali pasywne 3D, gdyż nie trzeba było martwić się o ładowanie okularów 3D.

1920 Bitwa Warszawska - LG wspiera pierwszy polski film 3D

LG Cinema 3D

- Telewizory LG Cinema 3D w technologii polaryzacyjnej świetnie sprawdziły się na planie. Jestem przekonany że technologia zastosowana w telewizorach LG jest jedynym praktycznym wyborem w przypadku trudnego i dynamicznego procesu realizacji filmów 3D ze względu na niski koszt okularów polaryzacyjnych, brak potrzeby ich ładowania, a także znakomitą plastykę obrazu - powiedział Sławomir Idziak, słynny twórca zdjęć do filmu Black Hawk Down.

1920 Bitwa Warszawska - LG wspiera pierwszy polski film 3D

1920 Bitwa Warszawska 3D plakaty

3D TV w Polsce - jak się sprzedają?

Według badań Gfk Polonia na zlecenie LG, liczba telewizorów 3D sprzedawanych w Polsce systematycznie rośnie - w czerwcu tego roku stanowiły one już prawie ⅕ wszystkich sprzedawanych modeli. Rok wcześniej było to tylko 3 proc. Wciąż jednak dynamika sprzedaży nie jest tak duża jakby tego chcieli producenci. LG, które w tym roku stawia przede wszystkim na pasywne 3D (vide targi IFA 2011), postanowiło wspomóc film Hoffmana, a jednocześnie zyskać w oczach widzów miano producenta kojarzącego się najbardziej z technologią 3D.

- Przed nami lata największej świetności trójwymiarowego kina; dlatego bardzo cieszę się, że polski oddział LG Electronics będzie miał znaczący wkład w rozwój tej zupełnie nowej gałęzi rozrywki i swoim mecenatem utrwali się na kartach historii kina - powiedział Tomasz Aleksandrzak, dyrektor marketingu polskiego oddziału LG.

1920 Bitwa Warszawska w 3D - zdjęcia Idziaka trzeba zobaczyć

Po latach nadchodzi więc polski film, który wreszcie warto będzie obejrzeć - O ile merytorycznie trudno powiedzieć, jak wypadnie film (poprzedni film Hoffmana Stara Baśń był delikatnie mówiąc artystyczną porażką), to udział Sławomira Idziaka w produkcji tego filmu z pewnością gwarantuje wysoką jakość wizualną filmu i robiące wrażenie efekty 3D. Idziak wie, jak za pomocą kamery filmowej uwieść widza i sprawić, by zatracił się w magii kinowego ekranu. Tak też powinno być podczas seansu 1920 Bitwa Warszawska...

Źródło: LG