1Password 4 ze wsparciem iCloud dostępne w Mac App Store

1Password 4 to najnowsza wersja popularnego programu do przechowywania haseł dla systemu OS X, która pojawiła się właśnie w sklepie z aplikacjami dla komputerów Apple. Po zakupie programu w Mac App Store użytkownicy będą mogli skorzystać z synchronizacji z innymi urządzeniami poprzez chmurę iCloud oraz wielu innych udogodnień.

Studio AgileBits informowało o pracach nad nową wersją menedżera haseł o nazwie 1Password 4 już kilka miesięcy temu. Teraz program trafił oficjalnie do sklepu z aplikacjami na OS X i mogą go kupić i pobrać wszyscy zainteresowani. Nowa wersja została przebudowana i ma zapewnić wsparcie dla nadchodzącej wersji systemu o nazwie Mavericks. Użytkownicy programu będą mogli skorzystać też z synchronizacji haseł między różnymi urządzeniami poprzez chmurę Apple iCloud.

iCloud nie będzie jedyną opcją dla osób używających wielu urządzeń. Nadal możliwa będzie też synchronizacja przez Dropboksa oraz po prostu przez Wi-Fi. Program wspiera też szyfrowanie AES-256, a użytkownicy nowej wersji dostaną dostęp do zupełnie nowych rozszerzeń dla przeglądarek internetowych. Ciekawą funkcją będzie też możliwość przeprowadzenia audytu swoich haseł. Aplikacja sprawdzi, które hasła są słabe, które często się powtarzają, a które z kolei nie były od dawna zmieniane.

1Password 4 ze wsparciem iCloud dostępne w Mac App Store
1Password 4 jak na razie dostępny jest w cenie 39,99 dolarów w sklepie Mac App Store. To dość sporo, zwłaszcza że w nadchodzącym systemie OS X Mavericks ma zostać udostępniony bezpłatnie systemowy menedżer haseł synchronizujący się również poprzez iCloud z iPhone’ami i iPadami pracującymi pod kontrolą iOS 7.

Zobacz również:

  • 11 stron, które zastąpią aplikacje desktopowe
  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]
  • Jak skonfigurować wszystkie funkcje iCloud+ w iOS 15?

źródło: macrumors.com