2,5 tys. pracowników Microsoftu tworzy następcę Visty

W pracach nad systemem Windows 7 uczestnicy obecnie ok. 25 drużyn zadaniowych, liczących średnio po 100 osób - poinformował Steven Sinofsky, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny m.in. za następcę Visty. W nowy projekt zaangażowanych jest ok. 2 000 zatrudnionych w Redmond programistów i testerów oraz 500 menedżerów.

"Tworzymy drużyny pracujące nad poszczególnymi elementami nowego systemu - w skład każdej z nich wchodzi n programistów, n testerów i 1/2n menedżerów programu. Średnio w każdym zespole działa więc ok. 40 programistów" - tłumaczył Sinofsky we wpisie w blogu Engineering Windows 7. Przedstawiciel Microsoftu szacuje, że obecnie kod Windows 7 tworzy 1000 programistów we współpracy z 1000 testerów - a wszyscy oni są nadzorowani przez ok. 500 menedżerów.

"Niektórzy twierdzą, że ekipa pracująca nad Windows jest zbyt liczna i osiągnęła rozmiar, powodujący problemy z tworzeniem oprogramowania. Ale jednocześnie użytkownicy domagają się od nas bardzo szerokiego zestawu funkcji i opcji - a do stworzenia ogromnego projektu niezbędny jest odpowiedni zespół" - mówi Sinofsky.

Więcej informacji: Engineering Windows 7.