2-calowy mobilny ekran z kontrastem 2000:1

Firma Sharp przedstawiła nowy panel LCD, wykonany w technologii MASV (Mobile Advanced Super View). Nowość przeznaczona jest dla przenośnych urządzeń elektronicznych i charakteryzuje się bardzo wysokim kontrastem oraz szybką matrycą.

Nowy panel z pewnością przyczyni się do poprawienia jakości obrazu wyświetlanego przez różne przenośne urządzenia (telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, PDA). Urządzenie oferuje 2,2-calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli), wykonany w technologii MASV i charakteryzujący się szerokimi kątami widzenia (zarówno w pionie jak i poziomie - 176 stopni). Co ważne, może się on również pochwalić bardzo niskim czasem reakcji matrycy wynoszącym - wedle zapewnień producenta - 8 milisekund (czarny-biały-czarny) oraz bardzo wysokim kontrastem - na poziomie 2000:1.

Nowy 2,2-calowy wyświetlacz Sharpa

Nowy 2,2-calowy wyświetlacz Sharpa

Przedstawiciele firmy twierdzą, że nowy panel nie powinien być droższy od standardowego LCD o więcej niż 30 procent. Produkt ten ma być więc konkurencją dla paneli OLED (Organic Light-Emitting Diode), które kosztują nawet 2-3-krotnie więcej.