2 razy cyfrowe Casio

Dwa nowe aparaty cyfrowe firmy Casio, oznaczone symbolami QV-R3 i QV-R4, zostaną na początku września wprowadzone na polski rynek.

Model QV-R4 przeznaczono dla bardziej wymagających pasjonatów fotografii - posiada on matrycę CCD o rozdzielczości 4.13 megapiksela. Model QV-R3 sprawdzi się natomiast w zastosowaniach bardziej amatorskich – rozdzielczość jego matrycy wynosi 3.34 megapiksela.

Istotną innowacją w obu aparatach jest system LSI – dzięki niemu pauza między momentem wciśnięcia migawki a momentem zapisu zdjęcia wynosi zaledwie 0.01 sekundy. Funkcję Best Shot (predefiniowane tryby nastaw), znaną już z poprzednich aparatów QV, rozbudowano o dwa nowe tryby: Coupling Shot i Pre-Shot.

Niezwykle ciekawie zapowiada się tryb Coupling Shot. Pozwala on dwojgu ludziom sfotografować się razem bez pomocy trzeciej osoby lub samowyzwalacza i statywu. Działanie tej funkcji polega na tym, że najpierw jedna z osób fotografuje drugą, następnie zamieniają się. Druga osoba, widząc na wyświetlaczu zapamiętany obraz, celuje aparatem i "dopasowuje" do kadru pierwszą osobę. Dopiero wtedy zdjęcie jest zapisywane w pamięci aparatu. Natomiast za pomocą trybu Pre-Shot użytkownik, zanim poprosi kogoś o zrobienie mu fotografii, może wykonać zdjęcie tła, na którym chce zostać uwieczniony.

Potrójny samowyzwalacz (Triple Self-Timer) umożliwia zarejestrowanie trzech różnych ujęć w krótkim czasie: po 10, następnie po 3 i jeszcze raz po 3 sekundach. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że jedno ze zdjęć będzie dokładnie takie, jak w zamierzeniach użytkownika miało wyglądać.

Zdjęcia są zapisywane na kartach pamięci Secure Digital. Aparaty zawierają także wbudowaną pamięć flash o pojemności 11 MB, która umożliwia zapis zdjęć, gdy karta pamięci nie została załadowana do aparatu lub zapełniła się do końca.

Orientacyjna cena detaliczna modelu QV-R3wynosi 2790 PLN brutt, zaś modelu QV-R4, - 3290 PLN brutto.

Więcej informacji:

http://www.zibi.pl


Zobacz również