2 wydania "LOTR"

New Line Cinema podało szczegóły wydania jednego z najbardziej oczekiwanych dysków tego roku z filmem Petera Jacksona "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia".

Premiera pierwszego amerykańskiego wydania pt. "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" została zapowiedziana na 6 sierpnia. Będą to dwa dwupłytowe wydania DVD. Pierwsze z nich w formacie 2,35:1 z transferem anamorficznym, drugie zaś w pan&scan. Jest to jedyna różnica między edycjami. Film zostanie udźwiękowiony w systemach Dolby Digital 5.1 EX i Dolby Surround.

W dodatkach znajdą się filmy dokumentalne: "Welcome To Middle Earth", "The Quest For The Ring" i "A Passage To Middle Earth". Poza nimi na płycie będzie 15 krótkich form stworzonych specjalnie dla www.lordoftherings.net, a także 10-minutowy materiał o następnym filmie "Władca Pierścieni: Dwie Wieże". Na płycie ma być także galeria prac przygotowywanej gry wideo. Nie zabraknie też teledysku Enya "May It Be", zwiastunów i reklam telewizyjnych, a także dodatków DVD-ROM. W przypadku tych ostatnich posiadacze dysku otrzymają dostęp do nowych zasobów internetowych, które pojawią się w dniu premiery dysku.

Drugie wydanie filmu "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" będzie czteropłytowe. Premiera tej edycji została zapowiedziana na 12 listopada. Zgodnie z zapowiedziami film będzie o 30 minut dłuższy. Zostanie on zapisany w formacie 2,35:1 z transferem anamorficznym. Szczegóły dotyczące dźwięku i dodatków nie zostały jeszcze podane.

Źródło:

http://www.dvdfile.com


Zobacz również