20 000 dolarów za replikę miecza z World of Warcraft

Wszyscy, którzy myśleli, że miecz Frostmourne to tylko kolejny tani gadżet od Blizzarda, byli w wielkim błędzie. Pierwsze egzemplarze zakupiono za naprawdę duże sumy.

Niedawno informowaliśmy, że Blizzard przygotował prawdziwą gratkę dla fanów serii Warcraft - replikę miecza Frostmourne. (zobacz: Legendarne ostrze z World of Warcraft na Twoim biurku).

Cena egzemplarza takiej broni będzie wynosić niecałe 400 dolarów. Pierwsze sto sztuk można było jednak zamówić na specjalnie przygotowanej aukcji. Sceptycy uznali, że będzie to porażka uwidaczniająca małe zainteresowanie mieczem. Teraz już wiadomo, że byli w błędzie.

Pierwsze trzy egzemplarze broni zostały ostatecznie sprzedane za łączną kwotę 53,300 dolarów (sic!). Frostmourne numer jeden poleci do szczęśliwego nabywcy z Włoch, który zapłacił za replikę broni dokładnie 20,700 dolarów. Tylko 100 dolarów mniej zapłacił drugi uczestnik aukcji, tym razem z USA. Trzeci egzemplarz (12,000 dol.) trafi do nabywcy z Emiratów Arabskich.

Dopiero dwudziesty licytowany Frostmourne został sprzedany za kwotę poniżej tysiąca dolarów. Zważywszy, że cały czas mowa tu o aukcji repliki miecza z gry komputerowej można stwierdzić, że Blizzard naprawdę ma wiernych (i bogatych) fanów.


Zobacz również