20" LCD w notebooku Acera

Acer zaprezentował nową serię notebooków Aspire 9800, wyposażonych w wyjątkowej wielkości, 20-calowy wyświetlacz LCD. Urządzenia bazują na procesorach Intel Core Duo.

Notebook Aspire 9800 jest wyposażony w 20,1-calowy wyświetlacz Acer CrystalBrite o rozdzielczości WSXGA+ (1680 x 1050 pikseli), największy z dostępnych obecnie w komputerach przenośnych. Za przetwarzanie grafiki odpowiada karta graficzna NVIDIA GeForce Go 7600 z 256 MB pamięci wideo. Ponadto notebook ten jest wyposażony w interfejs DVI-D gwarantujący najwyższą jakość obrazu wyświetlanego na monitorach zewnętrznych.

W notebooku Aspire 9800 zastosowano 2 głośniki o mocy 3 W oraz głośnik niskotonowy o mocy 4 W. Na wyposażeniu znajduje się także wyjście cyfrowe audio.

Wszystkie funkcje multimedialne można obsługiwać przy użyciu przycisków Acer Media, siedmiu przycisków o błyszczących powłokach, z kontrolkami LED. Są to: przycisk Acer Arcade, przyciski zwiększania/zmniejszania głośności, odtwarzania/pauzy oraz stop.

Notebook Acer Aspire 9800

Notebook Acer Aspire 9800

Notebook może być wyposażony w dyski twarde o pojemności do 240 GB . Jako napęd optyczny do wybory mamy nagrywarkę DVD-Super Multi typu slot-loading, albo napęd HD-DVD. Ponadto Aspire 9800 jest wyposażony czytnik kart pamięci "5 w 1", obsługujący najczęściej używane formaty kart.

Notebook Aspire 9800 daje łatwy dostęp do programów cyfrowych nadawanych przez stacje naziemne. Jest wyposażony w hybrydowy tuner telewizyjny odbierający audycje analogowe, jak i cyfrowe, dzięki czemu w celu odbierania programów telewizyjnych wystarczy do odpowiedniego gniazda notebooka podłączyć kabel antenowy. Opracowany przez firmę Acer pakiet oprogramowania multimedialnego Aspire Arcade zapewnia dostęp do łatwego w użyciu interfejsu użytkownika pomagającego w wyświetlaniu programów oraz przełączaniu kanałów. Pakiet ten zawiera też programy Acer CinemaVision i Acer ClearVision, które ułatwiają użytkownikowi wybranie najlepszego trybu wyświetlania obrazu.

Wybrane modele notebooków z serii Aspire 9800 są oferowane w zestawie z poręcznym telefonem VoIP Bluetooth. Telefon Acer VoIP Bluetooth można podłączyć do gniazda kart PC, wówczas akumulator ładuje się automatycznie. Oprócz tego, telefon ten można podłączyć do notebooka za pośrednictwem interfejsu Bluetooth, podobnie jak standardowy telefon komórkowy. Ponadto, telefon jest wyposażony w funkcję głośnomówiącą, która umożliwia prowadzenie rozmów bez przerywania pracy na komputerze.

Aby umożliwić przeprowadzanie wideo-konferencji w czasie rzeczywistym, firma Acer wyposażyła notebook Aspire 9800 w kamerę Acer OrbiCam o rozdzielczości 1,3 megapiksela, która jest zamontowana nad wyświetlaczem LCD.

Notebooki z serii Aspire 9800 są oferowane z preinstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Home Edition lub Microsoft Windows Media Center Edition. Ponadto, notebook jest dostarczany z zestawem programów: Adobe Reader, Norton AntiVirus oraz CyberLink PowerDVD lub CyberLink Power Producer, Acer GridVista oraz Acer Arcade Software Suite.

Wszystkie notebooki Acer są objęte standardową roczną gwarancją Carry-In (i gwarancją międzynarodową). Użytkownik może też nabyć pakiet AcerAdvantage NewEdition rozszerzający gwarancję do 3 lat i zawierający ubezpieczenie na wypadek przypadkowych uszkodzeń.

Ceny notebooków z serii Aspire 9800 zaczynają się od 8 999 zł netto.