20% brytyjskich nastolatków spotyka się ze znajomymi poznanymi w sieci

Najnowsze badania pokazują, że około 20% brytyjskich nastolatków spotyka się z ludźmi których po raz pierwszy poznało przez Internet.

Badania przeprowadzone zostały przez firmę Garlik. Pokazują one, że 25% dzieci w Wielkiej Brytanii w wieku od 8 do 15 lat posiada na swoich kontach założonych w serwisach typu Facebook oraz MySpace ludzi, których wcześniej nie widziała na żywo. Ponadto okazuje się, że ponad dwie trzecie dzieci podaje do publicznej wiadomości prywatne informacje takie jak numer telefonu komórkowego.

Badanie kontrolowało również zachowania rodziców. Okazuje się, że 72% z nich sprawdza strony odwiedzane przez swoje pociechy. Ponadto, aż 89% rozmawia z dziećmi o zagrożeniach jakie niesie za sobą korzystanie z sieci.

Przedstawiciel Garlik, Tom Ilube, stwierdził że obecnie dzieci coraz częściej korzystają z Internetu. Konsekwencją tego jest fakt, iż przebywają w świecie kontrolowanym głównie przez dorosłych. Ich rodzice, zdaniem Ilube'a, nie są w stanie cały czas kontrolować aktywności swoich pociech. Jego zdaniem problemem tym powinny zająć się również same serwisy społecznościowe.