20 najlepszych screencastów roku

Specjalnie dla was, wybraliśmy 20 najciekawszych naszym zdaniem screencastów, jakie pojawiły się w tym roku w IDG TV. Znajdziecie wśród nich filmy między innymi o internetowej telewizji Joost, programach optymalizujących Windows, mniej znanych firewallach i aplikacjach użytkowych, które uczynią wasze życie łatwiejszym. Przy każdym opisie znajdziecie link, który odeśle was bezpośrednio do danej aplikacji na naszym serwerze FTP lub, jeśli to niemożliwe - na stronę producenta.

Joost - twórcy Skype'a prezentują telewizję internetową

Joost to zupełnie nowy projekt twórców takich legend jak Kazaa, czy Skype. Projekt ten ma w założeniu stanowić silną alternatywę dla obecnych na rynku programów, umożliwiających oglądanie internetowej telewizji. Na korzyść programu przemawia jednak pewien szczegół - jakość, która już na najsłabszych łączach szerokopasmowych dorównuje filmom zakodowanym w popularnym DivX-ie. Wszystko za sprawą najnowszego kodeka CoreAVC, będącego rozwinięciem standardu H.264. Jego zaletą jest fakt, że zachowuje on najwyższą jakość przy największym stopniu kompresji, a dodatkowe wsparcie przy odtwarzaniu ze strony nowych kart graficznych powoduje, że aplikacja w niewielkim stopniu wykorzystuje dostępne zasoby systemowe. Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji wideo tej aplikacji.

Obejrzyj screencast

Program aktualnie dostępny jest jedynie dla wybranej grupy testerów.

Więcej na temat aplikacji znajdziecie tutaj.

AlbumWeb - galerie zdjęć na Twoją stronę

AlbumWeb to bardzo ciekawa alternatywa dla takich programów jak JAlbum, czy Galernik NxG. Program przygotowuje nie tylko galerie zdjęć gotowe do wstawienia na stronę, lecz, o czym się zaraz przekonamy, umożliwia ich dystrybucję także na inne sposoby. Zapraszamy na film...

Obejrzyj screencast

Pobierz program

XPize - Windows jeszcze bardziej XP

Instalacja programów, do upiększania systemu zawiodła już niejednego. Z tego, i nie tylko, powodu zainstalowaliśmy przedstawiciela jednego z tych produktów na naszym komputerze, aby zaprezentować Państwu efekty takiej zmiany. Czy jest ona warta instalacji na Waszej maszynie? O tym musicie zadecydować już sami.

Obejrzyj screencast

Pobierz program