200-megapikselowy aparat Samsunga trafi do Motoroli Frontier!

Zaprezentowany w zeszłym roku pierwszy na świecie mobilny aparat fotograficzny o rozdzielczości 200 MP od Samsunga miał trafić do Xiaomi. Ostatnie plotki wskazują jednak na nieco inny przebieg wydarzeń.

Fot. @fenibook

Fot. @fenibook

Samsung zaprezentował w zeszłym roku pierwszy na świecie mobilny aparat fotograficzny o rozdzielczości 200 MP. Firma nie ujawniła żadnych planów dostępności, ale obserwatorzy branży spodziewali się, że ten nowy 200 MP sensor ISOCELL HP1 zadebiutuje w smartfonie Xiaomi w tym roku. Tak się jednak jeszcze nie stało. W rzeczywistości, Xiaomi może przejść na sensor Sony Exmor, a w świetle ostatniego przecieku, Motorola może stać się pierwszym producentem OEM, który użyje nowej 200 MP kamery Samsunga.

Czujnik ISOCELL HP1 został najwyraźniej uchwycony w kamerze na prawdziwym telefonie. Zdjęcie, które widzicie powyżej i poniżej, zostało rozpowszechnione przez chińską sieć społecznościową Weibo, a następnie na Twitterze i rzekomo przedstawia tak zwaną Motorolę Frontier. Ten ostatni jest nadchodzącym flagowcem z logo Moto i posiada etykietę "HP1" wokół modułu aparatu. Ta sama etykieta wspomina o OIS (optycznej stabilizacji obrazu) i przysłonie f/.2.2.

Zobacz również:

Czy Samsung kiedykolwiek wykorzysta 200 MP ISOCELL HP1 w swoich własnych urządzeniach? Chociaż czujnik ten może zadebiutować w tak zwanym Motorola Frontier, Samsung mógłby teoretycznie zaadoptować ten sam sensor dla swoich własnych smartfonów - zakładając, że Motorola nie ma jakiejś formy wyłączności na HP1.

W praktyce jednak Samsung nie angażuje się aż tak bardzo w wyścig na megapiksele. Co prawda, niektóre telefony ze średniej półki mają teraz sensory o wyższej rozdzielczości, a Galaxy A73 przekroczył granicę 100 MP. Jednak szanse na to, że Samsung wypuści w tym roku swój własny smartfon z aparatem 200 MP są nikłe.

Być może firma wykorzysta ten aparat w niektórych swoich urządzeniach w 2023 roku albo zaskoczy nas jeszcze w tym roku na targach Unpacked składanym urządzeniem z matrycą 200 MP, ale jest to wątpliwe. Wygląda na to, że sensor 200 MP został opracowany z myślą o producentach OEM, którzy chcą wziąć udział w wyścigu megapikseli, a Motorola jest najwyraźniej jednym z nich.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: