2008 r.: 14 milionów sprzedanych netbooków

Firma AU Optronics, jeden z największych światowych producentów paneli LCD, przewiduje, iż w tym roku sprzeda się od 13 do 14 milionów netbooków.

Zgodnie z przewidywaniami analityków z firmy AU Optronics (AUO) w roku 2008 sprzeda się od 13 do 14 milionów netbooków - oznacza to, iż rynek ten rozwija się lepiej niż wcześniej zakładano ( 10-12 milionów sztuk). Warto przy okazji wspomnieć, że tajwański producent dostarcza swoje panele do takich producentów komputerów jak Asustek Computer, Acer, Dell i Hewlett Packard (HP).

Wiceprezes AUO - Paul Peng - twierdzi, że w trzecim kwartale tego roku jego firma zanotowała znaczny wzrost sprzedaży małych i średnich paneli LCD (ponad 61 milionów sztuk). Co prawda ich głównymi odbiorcami byli producenci telefonów komórkowych, lecz netbookowe ekrany również w znaczącym stopniu przyczyniły się do osiągnięci tak dobrego wyniku. Peng powiedział również, że w tym samym okresie popyt na ekrany wykorzystywane w cyfrowych aparatach fotograficznych oraz nawigacjach GPS był słaby.

Źródło: DigiTimes.com


Zobacz również