2009 r.: Acer detronizuje HP. Kluczem do sukcesu mają być netbooki

Acer ma szansę sprzedać w przyszłym roku więcej komputerów przenośnych od dotychczasowego lidera - firmy HP - deklaruje prezes tajwańskiego producenta, JT Wang. Wszystko dzięki dużemu popytowi na netbooki.

Firma Acer radzi sobie ostatnio bardzo dobrze na rynku komputerów przenośnych. Tajwański producent pnie się ostro w górę - jakiś czas temu założył sobie nawet, iż do 2011 roku prześcignie dotychczasowego lidera - firmę HP.

Najnowsze badania pokazują, iż nie były to czcze przechwałki. Netbooki Aspire One były bowiem w trzecim kwartale tego roku najchętniej kupowanymi urządzeniami na rynku (sprzedało się ich w sumie 2,15 miliona sztuk, co stanowi blisko 40 procent rynku), pozostawiając w tyle komputery Asusa z serii Eee PC.

Dzięki tak dobrym wynikom, prezes tajwańskiego producenta - JT Wang - pokusił się o stwierdzenie, iż bardzo prawdopodobne jest, że jego firma wcześniej niż zakładano, bo już w przyszłym roku, stanie się liderem na rynku komputerów przenośnych. Kluczem do sukcesu mają być wspomniane wcześniej miniaturowe komputery - na tym polu HP nie radzi sobie najlepiej (firma sprzedała w trzecim kwartale "zaledwie" 330 tysięcy takich urządzeń).