2010: wszystkie notebooki Della z podświetleniem LED

Przedstawiciele firmy Dell poinformowali o zamiarze wprowadzenia do 2010 roku we wszystkich swoich notebookach podświetlenia diodami LED. Głównym powodem tej decyzji jest dbałość o ochronę środowiska.

Zgodnie z deklaracjami złożonymi przez przedstawicieli firmy Dell wszystkie komputery przenośne z ich logo, które pojawią się na rynku w 2010 roku, będą dysponowały podświetleniem diodami LED. Jest to część szerszego planu, którego głównym celem jest zdobycie pozycji "najbardziej ekologicznej firmy technologicznej na świecie".

"Nasi klienci jasno określili, że chcą najbardziej "zielonych" technologii jakie są tylko dostępne" - tłumaczy Jeff Clarke z firmy Dell.

Warto dodać, że korzystające z podświetlenia diodami LED wyświetlacze (w porównaniu do tych, które używają standardowego podświetlenia CCFL) nie zawierają ołowiu oraz można je łatwiej poddać procesowi recyklingu. Ponadto cechują się mniejszym poborem mocy oraz mniejszymi wymiarami. Przedstawiciele Della twierdzą, że przejście na diodową technologię pozwoli zaoszczędzić w 2010-2011 roku 220 milionów kilowatogodzin.


Zobacz również