2048, czyli świetna wciągająca gra rozwijająca umysł, a nie mięśnie palca jak Flappy Bird

W świecie mobilnych graczy coraz popularniejsza staje się gra 2048. Na szczęście z Flappy Bird nie ma ona nic wspólnego...

Wielu graczy z całego świata dało się wciągnąć w wir szaleństwa związany z grą Flappy Bird, która polega na sterowaniu ptakiem poprzez stukanie palcem w ekran smartfona/tabletu. Co prawda zachowanie go przy życiu (ptak nie może się zderzyć z rurami) jest bardzo trudne, lecz zamieszanie związane z tą grą jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.

Na szczęście ostatnio pojawiły się sygnały świadczące o tym, że świat mobilnych graczy jednak nie oszalał. Coraz popularniejsza staje się bowiem rozwijająca umysł świetna gra logiczna o tytule 2048. Dysponujemy w niej siatką 4x4, w której oczkach pojawiają się kolorowe płytki z różnymi wartościami.

2048, czyli świetna wciągająca gra rozwijająca umysł, a nie mięśnie palca jak Flappy Bird

Gra logiczna 2048 naprawdę wciąga

Możemy dodawać do siebie jedynie te, które mają przypisaną taką samą wartość. Celem jest osiągnięcie wyniku 2048 (lub lepszego) przed zapełnieniem wszystkich oczek, czyli zablokowaniem ruchu.

Grę stworzył 19-tetni Włoch, Gabriele Cirulli i udostępnił 9 marca 2014 roku w wersji webowej. Z czasem w sklepach z aplikacjami pojawiło się jednak wieleo jej klonów.

Zachęcam Was do spróbowania sił w 2048. Jednocześnie muszę Was jednak ostrzec, że gra ta...wciąga jak diabli!