20x po raz pierwszy dla Lite-Ona

Korporacja Lite-On zaprezentowała nową nagrywarkę DVD - model LH-20A1P. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w ofercie firmy, które charakteryzuje się maksymalną prędkością zapisu krążków DVD sięgającą 20x.

Nagrywarka Lite-On LH-20A1P, która należy do grupy nagrywarek oznaczonych jako Super AllWrite, przeznaczona jest do montażu w komputerach (interfejs ATAPI / E-IDE, wymiary - 145 x 41,3 x 170 mm, waga - 900 g).

20x po raz pierwszy dla Lite-Ona

Lite-On LH-20A1P

W odróżnieniu od dostępnych na rynku tego typu urządzeń, pozwala ona na wypalanie wybranych płyt DVD+R i DVD-R z maksymalną prędkością 20x, płyt DVD-RAM z prędkością 12x zaś płyt CD - z maksymalną prędkością 48x. Nad optymalizacją i poprawnością zapisu danych czuwa technologia o nazwie SmartWrite. Warto dodać, że o ile zwiększenie prędkości zapisu o 2x (do tej pory poprzedni najszybszy model Lite-Ona oferował maksymalną prędkość zapisu 18x) dla zwykłego użytkownika nie ma dużego znaczenia, o tyle przy kopiowaniu dużej ilości krążków może się okazać bardzo pomocne - zapewniając spore oszczędności czasu.

Ogólna specyfikacja nowości przedstawia się następująco:

Zapis:

DVD+R - maksymalnie 20x

DVD+R DL - maksymalnie 8x

DVD-R - maksymalnie 20x

DVD-R DL - maksymalnie 8x

DVD+RW - maksymalnie 8x

DVD-RW - maksymalnie 6x

DVD-RAM - maksymalnie 12x

CD-R - maksymalnie 48x

CD-RW - maksymalnie 32x

Odczyt :

DVD-ROM - maksymalnie 16x

CD-ROM - maksymalnie 48x

Nowe urządzenie powinno się pojawić w sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Relacja prasowa.