21-calowy gigant

Planar uzupełnił ofertę monitorów o 21,3-calowy panel LCD PX212M. Urządzenie pracuje w rozdzielczości 1600x1200 pikseli i wyposażone jest w całą masę gniazd przyłączeniowych.

21-calowy gigant

Wspomniane złącza to: S-Video, kompozyt, analogowe VGA oraz cyfrowe DVI-D). Jak widać, do monitora można podłączyć nie tylko komputer lecz również zewnętrzne urządzenia wideo. Z ciekawszych funkcji na uwagę zasługuje "obraz w obrazie" (PIP), pozwalający na jednoczesne oglądanie obrazu z dwóch źródeł. Nad tym aby jakość obrazu prezentowanego ze źródeł zewnętrznych była jak najlepsza czuwa specjalny procesor Pixelworks ImageProcessor. Dokonuje on przeskalowania obrazu do rozdzielczości UXGA oraz usuwa przeplot. Monitor posiada również wbudowane głośniki. Współczynnik kontrastu wynosi 400:1, jasność 250 cd/m2, a kąty widzenia 170 stopni w obu płaszczyznach.

Dobrym rozwiązaniem jest podstawa panelu QuadStand, która pozwala na regulację położenia monitora w poziomie, pionie, obracanie go na boki oraz przekręcanie do pozycji pionowej.

Cena monitora to 1399 USD.