22 cale LG z certyfikatem Microsoftu

Firma LG zaprezentowała nowy panoramiczny monitor LCD o oznaczeniu L226WT, dysponujący ekranem o 22-calowej przekątnej. Urządzenie dołączy do grona wyświetlaczy opatrzonych logo świadczącym o zgodności z systemem Windows Vista.

LG L226WT to pierwszy monitor w ofercie koreańskiego koncernu, który może się "pochwalić" odpowiednim certyfikatem Microsoftu, świadczącym o jego gotowości do pracy z systemem Windows Vista. Dołączy tym samym do niedawno zaprezentowanych najnowszych monitorów firmy BenQ (więcej na ich temat można przeczytać tutaj).

22 cale LG z certyfikatem Microsoftu

LG L226WT

Urządzenie wyposażone zostało w panoramiczny 22-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli, który potrafi wyświetlić obraz o maksymalnej jasności 300 cd/m2 oraz - jak przystało na produkty LG - wysokim współczynniku kontrastu na poziomie 3000:1. Kąty widzenia są sobie równie i wynoszą po 170 stopni, natomiast czas reakcji matrycy to 5 ms. Nowość oddaje ponadto do dyspozycji użytkownika wejście analogowe D-Sub oraz wejście cyfrowe DVI z obsługą technologii zabezpieczeń HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection).

Niestety cena urządzenia oraz data pojawienia w sprzedaży nie zostały podane.