22-calowa panorama od Asusa

22 cale to długość przekątnej nowego monitora LCD, który pojawił się w ofercie firmy Asus. Model MW221U, który charakteryzuje się szybkim czasem reakcji matrycy, oddaje użytkownikowu do dyspozycji cyfrowe złącze DVI z obsługą HDCP.

22-calowa panorama od Asusa

Asus MW221U

Nowa propozycja w ofercie Asusa - czyli 22-calowy panoramiczny (stosunek boków wynosi 16:10) panel LCD - wyposażona został w ekran umożliwiający wyświetlnie obrazu w maksymalnej rozdzielczości WSXGA+, czyli 1680 x 1050 pikseli. Jest on widoczny maksymalnie pod kątem 160 stopni w pionie i 170 stopni w poziomie i charakteryzuje się jasnością 300 cd/m2, wspólczynnikiem kontrastu 700:1 oraz (dzięki zastosowanej technologii Trace Free) dwumilisekundowym czasem reakcji matrycy (grey-to-grey).

Użytkownikowi oddano do dyspozycji zarówno złącze cyfrowe DVI-D (wspierające system zabezpieczeń HDCP), jak i analogowe D-Sub. Ponadto zapewniono możliwość odtwarzania dźwieku poprzez wbudowane głośniczki stereo o łącznej mocy 2 W. Warto też wspomnieć o technologii Splendid Video Intelligence automatycznie dostosowującej parametry wyświetlanego obrazu tak, aby uzyskać jego najwyższą jakość. Ponadto oferuje ona pięć trybów wyświetlania (Standard, Game, Theater, Scenery and Night).

Więcej informacji na temat nowego monitora można znaleźć na stronie producenta.