22-calowe 3D od Neurok Optics

Firma Neurok Optics zamierza zaprezentować na zbliżających się targach CES 2007 swój najnowszy, 22-calowy monitor z serii iZ3D. Urządzenie - podobnie jak dostępny już w ofercie firmy 17-calowy model - umożliwia użytkownikowi cieszenie wzroku trójwymiarowym obrazem.

Urządzenie współpracuje z kartami graficznymi wyposażonymi w dwa wyjścia wideo. By skorzystać z funkcji generowania obrazu 3D, musimy zastosować specjalne okulary, które - jak twierdzą przedstawiciele Neurok Optics - są niezwykle lekkie i wykonane zgodnie z najnowszą modą. Przedstawiciele producenta podkreślają też, że pracując z ich najnowszym produktem nie musimy się obawiać bólu głowy i zmęczenia wzroku.

Obecnie oferowany przez Neurok Optics 17-calowy model

Obecnie oferowany przez Neurok Optics 17-calowy model

"22-calowy, panoramiczny monitor z rodziny iZ3D pozwala graczowi na wręcz fizyczną obecność w grze" - tłumaczy Thomas Striegler z Neurok Optics. "Gry 3D już nie są w sferze fantastyki naukowej. Nasze monitory demonstrują bowiem niewiarygodnie realistyczny trójwymiarowy obraz, z którego będą mogli skorzystać zarówno amatorzy, jak i zawodowi gracze" - dodaje.

Oczywiście monitor z powodzeniem sprawdzi się też w biurze, umożliwiając bezproblemową pracę w dwóch wymiarach. Jeżeli chodzi o jego specyfikację, to umożliwia on wyświetlanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1680x1050 pikseli i 16,7 milionach kolorów, którego współczynnik kontrastu wynosi 600:1. Jest on widoczny zarówno w pionie, jak i poziomie pod maksymalnym kątem 170 stopni, natomiast czas odpowiedzi matrycy to - zdaniem producenta - 5 milisekund.

Niestety cena urządzenia (17-calowy model wyceniono na 1300 USD) oraz data wprowadzenie do sprzedaży nie są na razie znane.

Strona producenta.


Zobacz również