22 godziny czasu pracy na baterii w Ultrabooku? Toshiba twierdzi, że to możliwe

Toshiba zaskoczyła dzisiaj informacją na temat swojego nowego laptopa z serii Kira. Podczas gdy Apple z dumą prezentuje pracujące z dala od gniazdka przez 12 godzin MacBooka Air, japońska firma przekonuje, że ich najnowszy Ultrabook będzie pracował na baterii przez oszałamiające 22 godziny.

Toshiba opracowała nowy model laptopa o nazwie Dynabook Kira V634/27K. To maszyna typowo mobilna, która plasuje się w kategorii Ultrabooków działająca pod kontrolą systemu Windows 8.1. Na pokładzie znalazło się wszystko, co dzisiejszy Ultrabook powinien mieć, czyli niskonapięciowy procesor i dysk SSD o pojemności 128 GB.

Parametry trudno jednak uznać za naprawdę imponujące, jeśli spojrzy się na ekran. Wyświetlacz w tym urządzeniu posiada przekątną o długości 13,3 cala, ale rozdzielczość pulpitu to zaledwie 1366 na 768 punktów. Co prawda ten parametr nie zachwyca, ale większa liczba pikseli skutkowałaby też większym poborem prądu - i to nie tylko przez sam ekran, ale też podzespoły renderujące obraz w wyższej rozdzielczości.

22 godziny czasu pracy na baterii w Ultrabooku? Toshiba twierdzi, że to możliwe

Toshiba Dynabook

Dla osób, które chcą lub potrzebują naprawdę wysokiej rozdzielczości w laptopie, Toshiba przygotowała inny wariant tego Dynabooka. Posiada on już imponujący ekran mieszczący aż 2560 na 1440 pikseli, ale w jego przypadku czas pracy na akumulatorze wynosi już “tylko” 14 godzin, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z konkurencją.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka - promocje Black Friday [Aktualizacja 28.11.2021]
  • Najlepszy laptop dla studenta 2021/2022

Niestety, chociaż laptop zapowiada się świetnie, to mamy złą wiadomość. Ultrabook Toshiba Dynabook Kira V634/27K pracujący 22 godziny na zasilaniu bateryjnym dostępny będzie w sprzedaży wyłącznie w Japonii w cenie wynoszącej równowartość niemal pięciu tysięcy złotych.

źródło: engadget.com