230 razy szybciej

Texas Instruments ogłosił, że w najbliższej dekadzie wprowadzi do produkcji procesory pozwalające urządzeniom wielkości ręcznego zegarka osiągnąć moc obliczeniową zbliżoną do dzisiejszych notebooków.

Texas Instruments, największy na świecie producent cyfrowych procesorów sygnałowych, zapowiada, że następna generacja produkowanych przez koncern układów DSP (Digital Signal Processor) będzie składać się z ok. 500 mln tranzystorów umieszczonych w jednej kości. TI przedstawiło plany produkcyjne na przyszłość, które zakładają, że do końca 2005 r. nastąpi 15-krotny wzrost wydajności wytwarzanych przez firmę procesorów sygnałowych, a 5 lat później tego typu układy będą już dysponować mocą 230 większą niż dzisiejsze.

Texas Instruments sądzi, że nowe procesory o zmniejszonych wymiarach i zwiększonej wydajności znajdą zastosowanie w produkcji wideo-telefonów, telewizyjnych przystawek internetowych, a nawet domowych robotów. W pierwszym półroczu przyszłego roku TI rozpocznie produkcję w nowej fabryce półprzewodników zwanej DMOS-6. Wytwarzane będą tam układy w nowej technologii - 300 mm płytek krzemowych.

Więcej informacji: www.news.com