24 cale Acera z matrycą 1920 x 1080 pikseli

W ofercie firmy Acer zagościł nowy monitor LCD o oznaczeniu P244W. Urządzenie to - jak twierdzi producent - pierwszy na świecie 24-calowy LCD Full HD o proporcjach ekranu 16:9.

Najnowszy monitor LCD firmy Acer - model o oznaczeniu P244W - przeznaczony jest przede wszystkim dla amatorów rozrywki w postaci gier oraz filmów w jakości HD. Dysponujące czarną, błyszczącą obudową urządzenie wyposażono bowiem w panel LCD o przekątnej wynoszącej 24 cale oraz rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Acer P244W

Acer P244W

Współczynnik kontrastu wyświetlanego obrazu jest dynamicznie regulowany przez funkcję Adaptive Contrast Management i sięga - jak przekonuje producent - poziomu 20 000:1. Zastosowana matryca cechuje się czasem reakcji na poziomie 2 milisekund (metoda pomiaru - GTG), natomiast sygnał HD przekazywany jest za pomocą interfejsu HDMI. Warto też wspomnieć o funkcji Acer eColor Management, która optymalizuje obraz zgodnie z wybieranymi przez użytkownika trybami (standardowy, tekstowy, graficzny i użytkownika).

Niestety cena urządzenia nie została podana.

Źródło: Dvhardware.net.