2500 gier MS-DOS dostępnych za darmo dla każdego

The Internet Archive zrobiło olbrzymią niespodziankę fanom gier retro, dodając do swoich zasobów olbrzymią ilość gier z MS-DOS. To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników starszych tytułów.

The Internet Archive to witryna gromadząca wszystko to, co pojawiało się na świecie i w sieci na przestrzeni lat. Można znaleźć tam nagrania wideo, książki, dokumenty, programy oraz oczywiście gry. Ta darmowa biblioteka nie wymaga opłat, ani rejestracji od użytkownika - po prostu szukasz, wybierasz, pobierasz i masz. 2500 tysiąca gier MS-DOS to najnowsza i jedna z największych aktualizacji, jakie się jak dotąd wydarzyły. Nie potrzebne są żadne emulatory - każda pozycja ma już wbudowane mechanizmy umożliwiające zgodność działania z systemami Windows, a większość da się uruchomić bezpośrednio w przeglądarce - w takiej sytuacji widać na górnej grafice zielony przycisk startu. Na liście dostępnych produkcji można wymienić dziesiątki znanych tytułów, jak Ultimate Body Blows, ZooKeeper czy Wolfsbane.

2500 gier MS-DOS dostępnych za darmo dla każdego

The Internet Archives udostępnia większość pozycji w formacie .zip, który należy pobrać i rozpakować. Warto dodać, że mamy tam również starsze produkcje, z pierwszej połowy lat 80-tych. To nie tylko gratka dla osób pamiętających 8-bitowce (jak Commodore 64 czy Atari 65), ale również okazja dla młodszych graczy, aby zobaczyć, nad jakimi produkcjami zarywało się niegdyś noce. Pełną kolekcję dodanych tytułów znajdziesz na tej stronie.