26 milionów AOL-owców

Część analityków rynku jest zdania, iż w niedalekiej przyszłości może nastąpić kres dynamicznego rozwoju America Online.

America Online poinformowała, iż obecnie posiada 26 mln zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. W tym z najnowszej, uruchomionej w październiku, usługi AOL 6.0 korzysta już 35% wszystkich użytkowników AOL. Umożliwia ona przesyłanie wiadomości e-mail, także w HTML-u, sortowanie informacji wg tematów, nadawcy i dat. Użytkownicy mogą również korzystać z wbudowanego odtwarzacza multimediów, kalendarza i asystenta do robienia zakupów online. Według przedstawicieli AOL, aż 17 mln z nich regularnie dokonuje zakupów w sklepach internetowych, a - wg prognoz - liczba ta wzrośnie w sezonie przedświątecznym.

Dana Gardner, analityk z firmy Aberdeen Group, jest jednak sceptyczna, jeśli chodzi o dalszy rozwój AOL. "Ogromny wzrost AOL nastąpił po przejęciu w 1999 r. Netscape Communications. Nie widzę możliwości dalszego gwałtownego rozwoju". Podobnie sytuację oceniają inni, gdyż kurs akcji AOL utrzymuje się poniżej 50 USD, a przez rokiem wynosił prawie 94 USD. Szansą dla giganta może być dostarczanie informacji oferowanych przez Time Warner przez szybkie sieci kablowe AOL. Jednak zakończenie fuzji wciąż się przedłuża.

Więcej informacji:

www.aol.com

www.netscape.com