27 milionów pobrań Microsoft Office dla iPada

Microsoft ogłosił sukces wydania Office dla iPada. Od momentu premiery do kwietnia liczba pobrań wynosiła 12 milionów, a do dziś zaliczono ich ponad dwa razy więcej.

Wynik podała Julia White, która jest menadżerką firmy ds Office. 27 milionów pobrań to niezły wynik i oznacza skok aż o 15 milionów od 3-go kwietnia. Wynik ten to zasługa przede wszystkim konsumentów z USA, gdzie sprzęt Apple jest najpopularniejszy. Amerykanie pobrali pakiet ponad 12 milionów razy, czterokrotnie więcej niż użytkownicy iPada z Wielkiej Brytanii oraz Chin - w każdym z tych krajów liczba pobrań przekroczyła 3 miliony. Ponad milion ściągnięć nastąpiło w Rosji, Meksyku, Kanadzie, Australii, Brazylii oraz w Niemczech.

27 milionów pobrań Microsoft Office dla iPada

Office for iPad

Przypomnę, że w wydaniu Office for iPad wprowadzono model "freemium". Word, Excel i PowerPoint można pobrać za darmo w wersji do przeglądania dokumentów, jednak aby można je edytować, należy wykupić subskrypcję. Niestety, nie podano ile zostało wykupionych, można więc podejrzewać, że wielu pobierających myślało, że ściągają pełną wersję pakietu. Tak czy owak nie sposób nie stwierdzić, że zainteresowanie Office jest bardzo duże.