3 GB "przeciwpancernego" Flasha

Pretec przygotował na Comdex produkt, który z radością przywitają miłośnicy urządzeń przenośnych i skomputeryzowani fani sportów ekstremalnych. Są to karty CompactFlash o niespotykanej dotąd pojemności (do 3 GB) i podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Obecnie w sklepach najbardziej pojemnymi sprzedawanymi kartami pamięci były produkty 1-gigabajtowe. Potrzebę coraz pojemniejszych kart wymuszają m.in. coraz lepsze matryce aparatów cyfrowych złożone niekiedy z ponad 11 mln pikseli. Automatycznie przekłada się to na dużą objętość zdjęć. Nowe karty Preteca mają 1,5, 2 i 3 GB pojemności. To powinno wystarczyć każdemu, nawet profesjonalnemu użytkownikowi. Niestety cena nowości jest jak na razie zaporowa. 3 GB karta ma kosztować aż 2500 USD i będzie ją można kupić jeszcze w tym roku.

Karty nie różnią się od typowych modeli CF tylko pojemnością. Są przede wszystkim bardzo odporne na urazy mechaniczne. Posiadają w pełni metalowe obudowy, a zakres temperatur w którym pracują bez problemów to od -40 do +125 st. C.