3 nowe aparaty Panasonic

W przyszłym miesiącu na sklepowe półki trafią 3 nowe aparaty cyfrowe sygnowane marką Panasonic. Wszystkie urządzenia poszerzą linię aparatów Lumix. Znajdzie się wśród nich model DMC-FX9 z matrycą CCD 6 megapikseli, DMC-LX1 (8,4 MP) zdolny do wykonywania zdjęć o stosunku wymiarów 16:9 oraz DMC-FZ30 z zoomem optycznym 12x.

Pierwszy z wymienionych aparatów, DMC-FX9, dysponuje także 3-krotnym zoomem optycznym oraz 2,5-calowym wyświetlaczem LCD. Jak informuje producent, można nim będzie wykonać do 270 zdjęć na jednej baterii.

Lumix DMC-FX9 i DMC-LX1 - porównanie parametrów

Lumix DMC-FX9 i DMC-LX1 - porównanie parametrów

Fotografie wykonane za pomocą modelu DMC-LX1 można natomiast przeglądać za pośrednictwem odbiornika tv bez żadnych zniekształceń obrazu. Możliwość tę uzyskano wyposażając aparat w opcję wykonywania zdjęć w formacie 16:9. Jeśli aparat ten zyska uznanie klientów, producent, firma Matsushita, zamierza dodać taką funkcjonalność w standardzie do wszystkich w przyszłości produkowanych cyfrówek.

Dla użytkowników zaawansowanych firma już teraz przygotowała aparat Lumix DMC-FZ30, który charakteryzuje się m.in. matrycą CCD o rozdzielczości 8 mln pikseli, 2-calowym wyświetlaczem LCD 230 tys. pikseli oraz możliwością 12-krotnego zoomu optycznego.

Wszystkie modele będzie można kupić już w sierpniu. Ceny na rynkach międzynarodowych jeszcze nie zostały ustalone.

W tabeli zamieszczamy porównanie parametrów technicznych aparatów DMC-FX9 i DMC-LX1.

Więcej informacji: Panasonic Lumix


Zobacz również