30 cali LCD od Della

W ofercie firmy Dell pojawił się trzydziestocalowy, panoramiczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Tym samym Apple nie jest już jedyną firmą sprzedającą monitory tej wielkości i można mieć nadzieję, że dzięki konkurencji ich ceny obniżą się...

Aby korzystać z tego monstrum, należy zaopatrzyć się w kartę graficzną z podwójnym wyjściem DVI. W monitorze zastosowano matrycę Active Matrix - TFT LCD, o kontraście 700:1, jasności 400 cd/m2 i czasie reakcji 11 ms. Dzięki technologii UltraSharp firmy Dell, obraz jest ostry, a kolory odpowiednio nasycone. Maksymalne kąty widzenia wynoszą, zarówno w pionie, jak i w poziomie, 178 stopni.

30 cali LCD od Della

Dell 3007WFP

Na wyposażeniu monitora znalazł się także czteroportowy hub USB oraz czytnik kart multimedialnych 9-in-2, współpracujący między innymi z kartami CompactFlash, SecureDigital, MemoryStick, czy MultiMedia Card (MMC).

Główne zastosowania monitora to programy wymagające dużej rozdzielczości, takie jak CAD-CAM, modelowanie 3D, edycja wideo, czy profesjonalna, cyfrowa obróbka zdjęć. Cena też jest "profesjonalna", bo za to cudo techniki trzeba zapłacić 2199 USD (dla porównania, monitor tej wielkości u Apple'a kosztuje 2499 USD).

Więcej informacji