30 cali dla grafika

W ofercie firmy NEC zagościł nowy model profesjonalnego monitora LCD z rodziny MultiSync, noszący oznaczenie LCD3090WQXi. Urządzenie posiada panoramiczną matrycę o przekątnej długości 30 cali, która może wyświetlić obraz w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Monitor przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań związanych z obróbką obrazu (CAD/CAM, fotoedycja, DTP). Wyposażono go w matrycę H-IPS, która w 102 % pokrywa przestrzeń barw NTSC i w 106,6 % - Adobe RGB.

NEC MultiSync LCD3090WQXi

NEC MultiSync LCD3090WQXi

LCD3090WQXi posiada jedno złącze DVI-I (HDCP) oraz jedno DVI-D (Dual link). Urządzenie obsługuje też interfejs USB - za pomocą tego portu można np. podłączyć kalibrator i dostosować ustawienia (jasność, temperatura kolorów, krzyw gamma) dzięki wbudowanemu oprogramowaniu. Monitor korzysta z trzech 12-bitowych tablic LUT. Obsługuje technologię X-Light Pro (pomiar jasności i odwzorowania kolorów oraz automatyczne utrzymanie zdefiniowanych przez użytkownika poziomów) oraz ColorComp, mającą zapewniać równomierne podświetlenie matrycy.

Kąt widzenia obrazu wynosi 178 stopni w obu płaszczyznach. Deklarowana przez producenta jasność to 350 cd/m2, a kontrast - 1000:1.Czas reakcji matrycy równa się 12 ms (zapalenie-zgaszenie piksela) oraz 6 ms w trybie GTG. Jasność ekranu może zostać automatycznie dostosowana do warunków oświetleniowych otoczenia (dzięki funkcji AmbiBright możliwe jest całkowite wyłączenie monitora w wypadku, gdy w pomieszczeniu zostanie zgaszone światło). Położenie ekranu można regulować w pionie w zakresie 19 cm, a dzięki funkcji pivot również obracać go w poziomie w zakresie 180 stopni.

NEC MultiSync LCD3090WQXi

NEC MultiSync LCD3090WQXi

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy - białej ze srebrną ramką i czarnej z czarną ramką.

Sugerowana cena detaliczna netto urządzenia wynosi 7879 zł.

Więcej informacji: NEC