30 cali w notebooku Estari

Estari 2-VU DC15 to bardzo interesujący przenośny komputer, oferowany przez firmę Estari. Urządzenie nie jest jednak tradycyjnym notebookiem - gdyż w miejscu zwykle zarezerwowanym dla klawiatury umieszczono w nim... drugi wyświetlacz LCD.

Estari 2-VU DC15 podczas transportu przypomina zwykłą walizkę. Po rozłożeniu (pomocna w tym jest specjalna podpórka), użytkownik otrzymuje do dyspozycji dwa dotykowe, 15-calowe wyświetlacze TFT LCD o rozdzielczości XGA. Może też skorzystać z wbudowanych portów USB i podłączyć mysz oraz klawiaturę.

30 cali w notebooku Estari

Estari 2-VU DC15

Jeżeli chodzi o parametry komputera, to może się on pochwalić dwurdzeniowym procesorem Intela (Core Duo) pracującym z częstotliwością 1,83 GHz i współpracującym z 1 GB pamięci DDR2-533/667 SODIMM (maks. 2 GB) oraz dyskiem twardym o pojemności 60 GB (można też wybrać wersję 100-gigabajtową). Ponadto dysponuje zintegrowanym układem graficznym Intel Graphics Media Accelerator 950 (128 MB), modułem Fast Ethernet, modułem WiFi (802.11b/g) oraz kartą dźwiękową HD. Klient ma też możliwość (oczywiście za odpowiednią dopłatą) skorzystania np. z zewnętrznej nagrywarki DVD oraz stacji dyskietek. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa XP Pro i jest zasilana z baterii Li-Ion.

Estari 2-VU DC15 został wyceniony (w wersji podstawowej) na 4350 USD.

Więcej informacji.