30 klatek na sekundę

Firma Polycom wprowadza do sprzedaży miniaturowy zestaw ViaVideo, umożliwiający przeprowadzanie wideokonferencji przy użyciu szybkich łączy sieciowych.

Amerykańska firma Polycom poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży zintegrowanego urządzenia do desktopów i komputerów przenośnych, umożliwiającego przeprowadzania wideokonferencji z "profesjonalną" jakością dźwięku i obrazu. Producent utrzymuje, iż jest to pierwsze na świecie tak miniaturowe urządzenie, dedykowane dla łączy DSL.

System, nazwany ViaVideo, składa się z miniaturowej kamery wideo ze zintegrowanym wydajnym procesorem multimedialnym i czułym mikrofonem. Urządzenie podłączane do złącza USB umożliwia przeprowadzanie konferencji wideo przez szybkie łącza DSL czy sieć LAN z jakością obrazu, niedostępną popularnym zestawom konferencyjnym dla komputerów.

Dzięki ViaVideo, przy połączeniach o przepustowości 384 Kb/s, użytkownicy będą mogli przeprowadzać wideokonferencje z rozdzielczością 352 x 288 pikseli przy zachowaniu stałej prędkości odświeżania obrazu wynoszącej 30 klatek na sekundę. Cena ViaVideo, wynosząca 599 USD, sugeruje jednak, iż jest to urządzenie przeznaczone wyłącznie na rynek korporacyjny.


Zobacz również