30 lat marki Apple w 3 minuty (film)

W sieci pojawił się bardzo ciekawy filmik, który w cztery minuty streszcza bardzo bogatą, 30-letnią historię firmy Apple. Materiał szybko zyskał popularność na YouTube. Powód? Cóż, wielu fanów niepokoją ostatnie doniesienia o wycofaniu marki z uczestnictwa w Macworld Conference and Expo.

Firma Apple zapowiedziała ostatnio, że Steve Jobs, prezes spółki, nie wygłosi przemówienia na tegorocznym Macworld Conference and Expo (ma go zastąpić wicedyrektor ds. marketingu - Philip Schiller). Amerykański gigant poinformował również, że przyszłoroczne targi będą ostatnimi na których producent iPhone'a organizować będzie własne stanowisko promocyjne.

Owe doniesienia spowodowały lawinę mniej lub bardziej uszczypliwych komentarzy dziennikarzy i internautów (patrz artykuł: "Powody, dla których Jobs nie wystąpi na Macworld Expo"). Na szczęście nie zabrakło również bardzo przyjaznych reakcji wśród fanów marki. Jednym z nich jest bardzo popularny film, który streszcza 30-letnią historię marki w zaledwie 4 minuty - od legendarnego Apple IIe przez modele takie jak Lisa, Newton, iMac, iBook i Macbook, aż do iPoda i iPhone'a. Łezka się w oku kręci.

Film z YouTube poniżej: