300 Dwarves - krasnoludzkie bitwy

22 listopada 2012 ukazała się gra 300 Dwarves, gra typu tower defense stworzona przez Nimbi Studios przy współpracy z Artifex Mundi.

W 300 Dwarves królestwo ludzi przez wiele długich lat cieszyło się pokojem i dobrobytem, a jego mieszkańcy z czasem zapomnieli, jak się bronić. Dlatego atak plemion goblinów, orków i trolli okazał się śmiertelnym niebezpieczeństwem  i rzucił blady strach na całe państwo. Nieprzygotowani żołnierze nie mogli skutecznie przeciwstawić się zagrożeniu i byli stopniowo spychani w okolice stołecznego zamku. Zdesperowany król przypomniał sobie legendy o doborowych kompaniach krasnoludzkich wojowników, które potrafiły wyjść zwycięsko nawet z najgorszych tarapatów. Wyprawił więc gońca z prośbą o wsparcie. Otrzymał je… w postaci tytułowych trzystu najemników, najlepszych, jakich ziemie  krasnoludów miały do zaoferowania. Teraz do nich należy zadanie powstrzymania nacierających hord goblinów… za odpowiednią opłatą, ma się rozumieć!

300 Dwarves

300 Dwarves

300 Dwarves to gra strategiczna z gatunku tower defense, w której zadaniem gracza jest odpowiednie rozmieszczanie oddziałów, by bronić przejść przed nadciągającymi jednostkami przeciwnika. Do dyspozycji dostaje pięć typów oddziałów, z których każdy posiada unikatowe zdolności. Ponadto może korzystać z trzech specjalnych  zdolności dowódcy, a za skarby zdobywane w trakcie potyczek usprawniać swoje oddziały i rozwijać moce.

300 Dwarves

300 Dwarves

Walki w 300 Dwarves toczyć się będą na kilkunastu zróżnicowanych poziomach o przepięknej, ręcznie rysowanej grafice. Liczba opcji rozwoju oddziałów oraz wymagający przeciwnicy będą sporym wyzwaniem taktycznym oraz źródłem radości  przez wiele godzin! Pozycja ta dostępna jest na Mac OS X i iOS, wkrótce premiera na PC.