300 plus - można już składać wnioski online o wypłatę świadczenia "dobry start"

Już od dzisiaj można składać wnioski o "300 plus" na wyprawkę szkolną. Sprawdź jak najszybciej otrzymać pieniądze.


Program "dobry start", potocznie zwanym "300 plus", pozwala rodzicom uzyskanie dofinansowania na wyprawkę szkolną dla dziecka. Dzisiaj rusza trzecia edycja programu i można już składać odpowiednie wnioski.

300 plus gdzie złożyć wniosek?

Wszyscy zainteresowani już dzisiaj mogą składać wnioski o "300 plus". Odpowiednie dokumenty można składać, na razie, jedynie za pośrednictwem internetu - na stronach portalów PUE ZUS lub Empatia Wnioski można składać również za pomocą bankowości elektronicznej (np. w mBank, PKO, Santander i innych bankach).

Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

300 plus - do kiedy mogę złożyć wniosek?

Jak przypomina Marlena Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej, wnioski o 300 plus najlepiej złożyć jak najszybciej. "Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września", dodaje Pani Minister. Ostateczny termin składania dokumentów upływa jednak dopiero 30 listopada. Osoby, które będą ubiegać się o wsparcie w ramach programu "dobry start" w miesiącach: wrzesień, październik, listopad, mogą liczyć na otrzymanie pieniędzy w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

300 plus - dla kogo?

Program "dobry start" przysługuje rodzicom na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole (do 24. roku życia).

Świadczenie "300 plus" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola, dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole bądź studentów.

Zobacz również: Laptopy, które przetrwają każdą reformę edukacji