300MHz chip DDR

Firma Samsung poinformowała wczoraj o planach rozpoczęcia wstępnej produkcji najszybszego jak do tej pory chipa DDR SDRAM.

Samsung zapowiedziała rozpoczęcie wstępnej produkcji chipa DDR SDRAM taktowanego zegarem 300 MHz, który jest najszybszym tego typu układem produkowanym przez firmę. Jednak po raz pierwszy podobna informacja została podana jeszcze w maju bieżącego roku, z tym że wtedy mowa była o chipie z pojemnością 64Mbity. Tymczasem obecny układ o pojemności 128Mbitów zapewnia transfer danych rzędu 600Mbps (bits per second), a jego ogólna wydajność sięgać ma 2,4 Gbps.

Pamięć DDR, w którą wyposażony został produkt Samsunga w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań może przesyłać dane z szybkością dwukrotnie większą, co jednocześnie oznacza lepszą wydajność. Jak na razie na rynku walkę o przywództwo toczą dwa standardy pamięci: wspomniany DDR SDRAM i RDRAM, oba charakteryzujące się zwiększoną wydajnością i większą częstotliwością zegara, co w profesjonalnej pracy grafików czy twórców multimedialnych jest decydującym elementem przy wyborze konfiguracji. Jak na razie Samsung potwierdza, że w pierwszej połowie tego roku posiadał 50 % udziałów na światowym rynku układów DDR SDRAM.

www.samsung.com


Zobacz również