32 cale Full HD Sharpa dla graczy

Firma Sharp przedstawiła nowy, 32-calowy telewizor AQUOS LCD - model o oznaczeniu LC-32GP3U. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla użytkowników konsoli do gier.

Nowy telewizor dostępny jest w trzech kolorach - czarnym (LC-32GP3U-B), czerwonym (LC-32GP3U-R) i białym (LC-32GP3U-W). Został zbudowany w oparciu o 32-calowy, panoramiczny panel LCD pozwalający na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Jego jasność i dynamiczny współczynnik kontrastu to, odpowiednio, 450 cd/m2 i 10000:1, natomiast kąty widzenia w pionie i poziomie są sobie równe i wynoszą po 176 stopni (wartości deklarowane przez producenta). Urządzenie może się pochwalić czasem reakcji matrycy na poziomie 6 milisekund oraz obsługą formatu 24 klatek na sekundę. Oferuje ponadto trzy wejścia HDMI 1.3 (x.v.Color) oraz jedno D-Sub.

Sharp LC-32GP3U-R

Sharp LC-32GP3U-R

Sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy. Wyposażony został w funkcję o nazwie Vyper Drive (redukuje czas opóźnienia między konsolą a telewizorem) oraz umieszczony na pilocie specjalny przycisk "Game Mode", który zapewnia szybki dostęp do umieszczonych z boku obudowy wejść (możemy dzięki nim w wygodny sposób podłączyć konsolę do gier) oraz jednoczesną aktywację funkcji Vyper Drive (użytkownik może ją aktywować również dla tylnych wejść). Producent nie zapomniał też o wyjściu audio dla subwoofera oraz wbudowaniu tunerów telewizyjnych (ATSC, clear-QAM i NTSC).

Nowe telewizory zostały wycenione przez producenta na 1600 USD.