35% internautów tworzy internet

48 milionów Amerykanów to twórcy internetowych treści. Innymi słowy prowadzą bloga lub stworzyli własną stronę internetową dla siebie lub rodziny i znajomych, dzielą się prywatnymi zdjęciami czy wideo lub umieszczają w internecie swoje opowieści czy wiersze. Im szersze pasmo, tym większa chęć do internetowej aktywności.

Spośród wszystkich internautów w Stanach Zjednoczonych, niezależnie od ich sposobu łączenia się z internetem, aż 35% tworzy i umieszcza własne materiały w sieci.

Aby zostać zaliczonym do grupy aktywnych twórców zawartości internetu, czyli grupy tworzącej user-generated online content, należało być aktywnym na przynajmniej jednym z wymienionych pól: prowadzić bloga, własną stronę WWW, blogować wspólnie z innymi, stworzyć dla kogoś stronę internetową czy dzielić się w sieci materiałami stworzonymi samodzielnie, takimi jak zdjęcia, opowiadania czy wideo.

Okazuje się, że spośród osób, które mają dostęp do internetu w domu, przynajmniej jednej z takich czynności poświęca czas 36% osób, przy czym najwięcej, bo 28% Amerykanów, dzieli się swoimi materiałami takimi jak zdjęcia czy wideo.

Zgodnie z intuicją, najliczniejszą grupę aktywnych twórców treści tworzą internauci, którzy mają szerokopasmowy dostęp w domu. W tej grupie aż 42% internautów jest aktywnych.

Kolejna zależność związana jest z wiekiem inteernautów. Spośród osób poniżej 30 roku życia z szerokopasmowym dostępem do internetu w domu, aż 51% internautów zasila zasoby internetu, przy czym 25% prowadzi bloga.

35% internautów tworzy internet

Zachęcamy do odpowiedzi na pytanie sondy: Czy prowadzisz bloga lub masz własną stronę WWW lub publikujesz prywatne zdjęcia lub umieszczasz własne wideo w internecie?

Więcej wyników w raporcie Pew Internet & American Life Project "Broadband Adoption"