360 Total Security - antywirus z kilkoma silnikami

360 Total Security to aplikacja przeznaczona do ochrony systemu operacyjnego użytkownika. Posiada także dodatkowe funkcje, jak np. usuwanie wirtualnych śmieci z komputera.

360 Total Security jest produktem stworzonym i rozwijanym przez chińską firmę Quihu 360 Software. Zastosowano tu ciekawe rozwiązania, jak na przykład używanie trzech silników, w tym jednego działającego w systemie chmury, co pozwala na lepsze wyłapywanie zagrożeń, a także pomoc ze strony narzędzi BitDefender i Avira. Podczas odwiedzania stron w sieci aplikacja chroni użytkownika przed atakami phishingowymi, jednak obsługuje tylko witryny anglojęzyczne. Jej obsługa jest bardzo prosta, a wśród opcji znajduje się możliwość wyboru jednego z trzech trybów, usuwanie z systemu zbędnych plików, możliwość włączania/wyłączania programów autostartu czy też skanowanie plików pobranych z internetu.

360 Total Security - antywirus z kilkoma silnikami

Niestety, 360 Total Security nie posiada polskiej wersji językowej, ale osoby znające choćby podstawy angielskiego powinny bez problemu poradzić sobie z obsługą programu. Na minus należy policzyć fakt, że mimo całego bogactwa funkcjonalności nie posiada on wbudowanego firewalla. Jednak jest on bez przerwy rozwijany i Każde kolejne wydanie przynosi poprawki, może więc i ten mechanizm dojdzie kiedyś do zestawu? Najnowsza jego wersja, oznaczona numerami 5.0.0.2042, to ulepszenie działania mechanizmów antyphishingowych oraz usprawnienie działanie silnika BitDefender. Można pobrać ją TUTAJ.

Zobacz również:

  • Norton - duże zniżki w Black Friday
  • NortonLifeLock i Avast PLC łączą się w jedną firmę