39% rodziców pozwala dzieciom bawić się w brutalne gry

39% rodziców akceptuje fakt, że ich dzieci spędzają czas przy tytułach takich jak Call of Duty czy Grand Theft Auto - wynika z badań serwisu MyVoucherCodes.co.uk.

Z badań danych zebranych przez MyVoucherCodes.co.uk, strony oferującej wirtualne kupony zniżkowe na rozmaite produkty sprzedawane na terenie Wielkiej Brytanii, wynika, że rodzice akceptują fakt, iż ich pociechy spędzają czas zabijając wirtualne postacie w brutalnych grach komputerowych. 3

39% rodziców godzi się na to by ich dzieci bawiły się przy grach przeznaczonych dla innej grupy wiekowej. Co więcej, kolejne 25% ankietowanych przyznaje wprost, że wspólnie z dziećmi uczestniczą w takiej zabawie.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów

Z danych wynika również, że ponad połowa rodziców (53%) pozwala dzieciom oglądać takie filmy jak Borat czy seria Piła. Aż 66% nie ma również nic przeciwko temu by ich pociechy słuchały piosenek takich raperów jak Eminem czy Jay-Z.

"Jestem szczerze zdziwiony tym jak wielu rodziców pozwala dzieciom oglądać filmy, bawić się w pewne gry czy słuchać określonej muzyki w pełni zdając sobie sprawę, że treści te przeznaczone są dla znacznie starszych odbiorców. Choć oczywiście dzieci różnią się od siebie, to jednak oceny przyznawane przez ekspertów nie biorą się znikąd. Rodzice powinni brać je pod uwagę." - powiedział Mark Pearson, dyrektor zarządzający MyVoucherCodes.co.uk.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: