3D Canvas 8.1 Plus - animacje w trójwymiarze

Jeżeli pasjonuje cię trójwymiarowa grafika i animacja zainstaluj 3D Canvas. Zamiast wydawać spore pieniądze na drogie narzędzia skorzystaj z tańszych bądź darmowych odpowiedników.

3D Canvas 8.1 Plus - animacje w trójwymiarze

3D Canvas 8.1 Plus

3D Canvas to narzędzie do modelowania obiektów 3D oraz generowania animacji. Korzystając z wbudowanych w aplikację bibliotek obiektów można stworzyć praktycznie dowolny model. Jeżeli dostępne elementy nie wystarczą skorzystaj z edytora i stwórz własne obiekty. Narzędzia do deformacji, rzeźbienia i malowania dają nieograniczone pole do popisu.

Po wygenerowaniu całej sceny, pokryciu obiektów materiałami i teksturami można przystąpić do jej animowania. Canvas korzysta do tego celu z bibliotek DirectX. Rezultat pracy można oglądać w czasie rzeczywistym na ekranie bądź zapisać do pliku AVI.

Zobacz również:

  • Top model 10 — kto odpadł w 7 odcinku?
  • Wojownicza księżniczka Maya - zobacz zwiastun nowej animacji Netflix!

Interfejs 3D Canvas można w dużym stopniu dostosowywać do wymagań użytkownika. W najnowszej wersji programu został on także odświeżony. Osoby początkujące docenią wbudowane w aplikację samouczki.

Wersja 8.1 edytora w porównaniu z siódemką została pozbawiona niektórych funkcji umożliwiających na przykład operacje na obiektach, powierzchniach czy też eksport i import danych. Zostaną one napisane od nowa i pojawią się w jednej z kolejnych odsłon.

3D Canvas dystrybuowany jest w trzech wersjach. Darmowej - przeznaczonej dla początkujących użytkowników, Plus (35,95 dolarów) - dla tych, których interesuje modelowanie obiektów i tworzenie animacji oraz Pro (69,95 dolarów) - niezbędnej do generowania fotorealistycznych scen. Aplikacja nie ma polskiej wersji językowej, co utrudnia jej obsługę.

Informacje: www.amabilis.com/products.htm

Pobierz: 3D Canvas 8.1 Build 1240