3D Vision w World of Warcraft, czyli Azeroth w trzech wymiarach

World of Warcraft to kultowe już MMO, które odniosło największy sukces komercyjny wśród gier reprezentujących ten popularny gatunek. Wielu fanów zelektryzowała więc wiadomość o dodaniu do WoW-a, wraz z wejściem w życie patcha 3.0.8, obsługi technologii 3D Vision. Od tego momentu minęło już trochę czasu, a firma Blizzard publikowała kolejne łatki do tego wielkiego hitu. Sprawdzamy, jak prezentuje się działanie trybu trójwymiarowego po wprowadzeniu nowego dodatku.

Już w momencie dodania do World of Warcraft wsparcia dla technologii 3D Vision wielu graczy miało spore problemy z odpowiednią konfiguracją. Bardzo często tryb trójwymiarowy nie uruchamiał się automatycznie, nie pomagała również aktywacja odpowiedniej opcji w grze. Trzeba przyznać, że pomimo wydania dość dużej liczby łatek, niewiele w tej kwestii się zmieniło. Artykuł rozpoczynamy więc od krótkiego poradnika, dotyczącego sposobu rozwiązywania najpopularniejszych problemów.

Nowych wrażeń trudne początki

Gdy już uruchomimy World of Warcraft i upewnimy się, że gra nie działa w trybie 3D, warto sprawdzić czy w systemie zainstalowano zarówno najnowsze sterowniki karty graficznej, jak i najnowsze oprogramowanie Nvidia 3D Vision (w Sieci dostępnych jest bowiem wiele wersji i naprawdę nietrudno o pomyłkę). Następnie, przychodzi czas na skontrolowanie ustawień gry. Oczywiście rozdzielczość aplikacji musi pokrywać się z natywną rozdzielczością monitora. Nie musimy natomiast zmieniać częstotliwości odświeżania ekranu - ta może pozostać na poziomie np. 60 Hz. Warto również pamiętać, by World of Warcraft uruchomiony był w trybie pełnoekranowym - opcje uruchamiania aplikacji w formie okna (nawet w opcji Fullscreen) mogą skutkować niemożnością aktywacji 3D Vision.

Po wykonaniu wielu wymienionych wyżej czynności, w teorii, wszystko powinno być w porządku. Niestety, bardzo często nie jest i dlatego właśnie pozostaje konieczność uruchomienia trybu trójwymiarowego z poziomu... bohatera. Gracze muszą zalogować się na którąkolwiek ze swoich postaci i w opcjach wejść do edytora makr. Tam wykonujemy kolejno kroki przedstawione w ramce: "Makra do włączania i wyłączania trybu 3D".


Zobacz również